| Cristi7529 a întrebat:

Am o întrebare foarte importantă. Ce ar trebui să fac în viață? Pot fi un inginer de software C++, un animator 2D și 3D, un dezvoltator de jocuri. Am 17 ani și mă descurc destul de bine în toate aceste domenii, dar nu pot să mă concentrez asupra unuia dintre ele. Ce ar trebui să fac?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In IT, cunoasterea C++ este de baza si imperios necesara pentru asamblarea programelor facute in orice limbaj de programare (care se schimba in permanenta).

| Cristi7529 explică (pentru Bula):

Da,doar ca problema e, sunt la filologie, si nu stiu exact daca o sa fac facultate pe mate-info

| Bula a răspuns (pentru Cristi7529):

Nu conteaza.
Inteligenta artificiala deja produce opere de arta in stilul scriitorilor si poetilor mari, ai pictorilor si muzicantilor, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| wpAbby a răspuns:

Ar trebui ca pentru fiecare domeniu sa faci o statistica a salariilor si a programului, iar dupa iti vei putea face o imagine mai clara despre efortul pe care il depui si salariul pe care il vei primi si cu siguranta te vei decide!