| Stallone a întrebat:

Am o intrebare legata de concursul unui post la buget de bibliotecar. La cerinte se cere sa fi terminat un curs de bibliotecar. Daca azi ma inscriu la un curs de bibliotecar si ma oblig sa il finalizez anul acesta, pot participa la concurs?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu prea merge asa. Poate numai daca dai spaga, desi nu e ok.Plus, pe langa acel curs ai nevoie si de studii superioare. Daca pe acestea le ai si pentru concurs se inscriu persoane care au doar liceul, incercand sa faca si ele o romaneasca, e posibil sa ai putin noroc.Dar daca concursul e pe drept, cel mai probabil va trebui sa cauti alt post.Chiar si asa, eu iti urez succes!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred, avand in vedere ca se cere "sa fi terminat" un curs si nu sa-l termini dupa concurs.
Totusi poti incerca sa te inscrii, nu ai nimic de pierdut.

Bula
| Bula a răspuns:

E ca si cum sa conduci o masina, dand o declaratie ca vei lua carnetul dupa examen. big grin