| annisy a întrebat:

Am o intrebare: pentru alegerea unei facultati: initial voiam psihologie corectiva insa se face la buc si eu sunt din pitesti si inca nu as vrea sa pleca de aici.se face si la pitesti psihologie insa masteratul se sa in "etica politicilor publice".nu prea stiu ce as face dupa terminare, unde m-as putea angaja .si am nev de o parere, poate e cineva care face sau a facut.si mai aveam o varianta.ECTS( economia comertului, transporturilor si serviciilor publice) aceeasi prb ce as putea face cu aceasta fac .economist.unde ma anfaj si cat de folositoare sunt aceste facultati...multumesc

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

E greu f greu cu serv /eu am fata care a terminat pshiolg si nu a reusit sa se angajeze de 1 an ii trebuia modulu pedagogic pe care nu la facut si nu poate sa predea nici in invatamint masteru e la Buc si nu sa inscris avind pb ...si asa ca sta acasa. vezi ce faci si cum te orientezi poate ai mai multe sanse in orasul tau

2 răspunsuri:
| maryan_5776 a răspuns:

Ai grija ca facultatea sa fie acreditata, in plus tu trebuie sa iti alegi facultatea sa iti dai seama ce ti-ar placea sa faci in viitor, gandeste-te bine ce te atrage mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Toate facultăţile în ziua de astăzi sunt o loterie.
Eşti singura care va lua decizia finală.
La Univeritatea de Stat din Piteşti sunt destule facultăţi, chiar nu ţi-a zâmbit niciuna?
Acum se dau exmene de admintere.
Mai ai posibilitatea în toamnă pentru Piteşti.
Multă baftă.
Pa, pa.