| Paix a întrebat:

Am o mare problema daca ma puteti ajuta va rog frumos!

Lucru la un supermarket, casier, cand intru in tura trebuie sa-mi trec suma de bani care o am la mine intr-un registru caiet, si intr-o zi am uitat in aceea zi seara inainte sa plec acasa au venit control de la paza un sef si a spus ca e grav eu ca si casier sa nu trec banii, eu i-am explicat ca pur si simplu am uitat, pana la urma ei mi-au facut act de constatare, referat.

Vreau sa stiu ce inseamna asta si ce poate sa-mi faca?

Cel mai grav este ca vreau sa merg la o academie militara si aia la dosar imi cer arhiva istoricul meu unde am lucrat si daca am avut incidente.

Deci vreau deatalii informatii ce si cum ma poate influenta, daca imi poate face rau!

MULTUMESC

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru neinscrierea banilor in registru te poate pedepsi doar ANAF-ul sau politia. Nu semna nimic. Oricum pedepasa pentru acesta fapta este amenda si n-are legatura cu cazierul care ti-ar putea afecta intrarea la academie.

1 răspuns:
| PeFuga a răspuns:

Probabil acel referat este doar o sanctiune interna. Nu iti fa prea multe griji acum, doar sa ai grija sa nu se repete. O sa ai probleme daca uiti din nou si fix atunci vine control de la ANAF.