| Roza21 a întrebat:

Am o mare problema. Trec a 12-a si nu stiu la ce facultate sa dau. Nu prea am multe posibilitati deci trebuie sa ma limitez doar in a alege o facultate din constanta. Problema este ca nu stiu care. Stiu sigur ca nu vreau la o facultate potrivita pentru uman pentru ca nu ma descurc. Medicina imi este frica de sange nu as rezista. Ceva de stiinte ar fi perfect dar nu stiu. Va rog sa-mi dati niste idei. Multumesc.

3 răspunsuri:
| yasser25 a răspuns:

Este o alegere importanta si trebuie sa te gandesti bine la ceea ce vrei sa faci! Bafta, te pup! :*

| mixxjim a răspuns:

De la Ovidius
1. Administrarea Afacerilor
Specializarea: Economia Comerţului, Turismului şi Serviciilor– specializare acreditată - ca esti in inima turismului doar, cu ce cunostinte mai aveti prin zona gasesti tu un hotel de care sa te ocupi cand termini. Dupa facultate faci si un masterat in acelasi domeniu, la o adica poate gasesti si vreo nava de croaziera pe care sa pleci sa aduni ceva banuti
2. Psihologie si dupa faci un masterat in Bucuresti pe resurse umane, si asta e un domeniu bun si platit bine
3. Limbi straine, daca poti cu turca sau ceva mai rar (stiu ca truca nu e chiar rar la voi, dar prin alte parti e foarte rara happy ), astea in principiu in facultate se iau de la zero, cu masterat pe traductologie, iesi traducator-interpret, cum ziceam daca stii vreo limba mai rara gasesti de lucru foarte bine.
Cam astea idei am eu acum, vezi si tu daca te tenteaza ceva din ele si mai vorbim daca vrei, depinde si ce ti-ar fi usor sa inveti pentru admitere

| extrahelp a răspuns:

Academia Navala