| anonim_4396 a întrebat:

Am o pasiune pentru carti. Citesc mult si ocazional scriu. Cum pot face bani din aceasta pasiune?

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Simplu, daca esti tanar. Si nu numai bani. O afacere care aduce numai bani este o afacere proasta. Faci orice facultate de stiinte sociale din cadrul Universitatii. Acolo ti se vor da niste bibliografii as zice cuprinzatoare, cam 3500 de pagini la un singur curs, pot fi si 5000. Nu te teme, cartile astea nu sunt aride, ci fascinante, caci sunt cartile de baza ale stiintei respective. Si iti scrii note de lectura, ca sa iti organizezi cunostintele si sa le poti regasi la nevoie. Cam toti colegii tai vor cauta sa citeasca cat mai putin, iar tu cat mai mult; ai sa ii intreci la pas pe toti. Asa ca o sa poti intra in cercetare, si o sa citesti carti, si o sa scrii articole stiintifice toata viata.