| PopescuMarian a întrebat:

Am o problema.Acum cateva zile am fost abordat pe strada de un domn care m-a intrebat daca am la dispozitie cateva minute pentru a vorbi cu cineva. Ajuns intr-o camera am fost intrebat de o persoana daca doresc sa vin la celebrele emisiuni de la TV sa aplaud in public, sa joc ca figurant in filme, reclame si chiar daca am norocul sa fiu ales si pentru sedinte foto pentru diferite marci de haine.Am fost de acord prima data pana cand am fost sunat in aceeasi zi si am fost rugat sa ma prezint tot acolo a doua zi. Ajuns acolo o alta domnisoara mi-a pus cateva intrebari dupa care mi-a spus ca daca vreau sa fac cariera in asa ceva trebuie sa platesc suma de 890 de lei (banii jos sau in rate) iar dupa ce achit 300 de lei mi se fac 3 portofolii cu poze si un contract pe un an cu firma.Insa nu am inteles de ce sa platesc acesti bani.Doresc un sfat in legatura cu ce sa fac va las si site-ul lor astept un raspuns cat mai rapid. www.casting-media.com

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Niciodata sa nu ai incredere in firme care cer bani inainte de a-ti face un serviciu--- in acest caz, dai bani pentru o promisiune despre care nu ai cum sa stii, la modul foarte sigur, daca se va realiza in viitor.O firma serioasa de acest gen isi construieste baza de date fara sa ceara bani/comisioane de la subiecti potential generatori de venit pentru ea. De fapt, cu 890 iti platesti racolarea si "onoarea" de a intra in baza lor de date. Firma, prestatoare de servicii(http://casting-media.com/? page_id=2) te va "vinde" alteia contra unei sume --- din care suma, tu vei primi un comision atat de mic incat, nu numai ca nu-ti acoperi cheltuiala, dar nici macar nu se merita pentru timpul pierdut.