| minnie91 a întrebat:

Am o șefa care ma tine într-un loc și nu imi da voie nicăieri sa ma schimb, dacă ii spun ca vreau sa ma transfer, caută diverse argumente, cum s-ar numi aceasta?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te interesează numele la aceasta, sau rezolvarea problemei. Vezi ce scrie în contractul de muncă, pe care îl ai cu firma, nu cu șefa.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca s-ar numi abuz de putere din partea sefei.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Se numește Demisie.

| UnchiulRamiz a răspuns:

Macar îți dă 4000 lei în mana lunar?

| 4evergentleman a răspuns:

Abuz de putere,abuz psihic, șantaj emoțional.
Denunt-o la poliție daca te mai amenință dar când o face sau se comporta ostil cu tine da drumul la înregistrarea telefonului pe furiș și tine-l in buzunar și cu dovada te duci la poliție, chiar și în instanță, o poți da in judecata, mai ales daca ai probleme psihice va plăti scump.