| Keylla99 a întrebat:

Am potential pentru a deveni model prin urmare doresc sa caut o agentie care sa ma reprezinte. Eu locuiesc in Cluj insa pe aici e destul de slabuta oferta agentiilor, cele mai bune fiind in Bucuresti. Daca as fi acceptata de vreo agentie de acolo cum s-ar derula lucrurile? Asta ar presupune in mod evident sa merg des la Buc., dar cat de des? Automat o sa primesc mai putine oferte de joburi? Stie cineva?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil va trebuii sa te muti la Bucuresti, nu sa mergi ocazional acolo, daca vrei contracte de munca, fiindca uneori se fac filmari zilnice, alteori esti chemat subit la o prezentare samd.
In orice caz, trebuie sa fii realista ca este concurenta acerba si sansele sunt minime, sa poti lua un asemenea contract.

Sunt multe agentii prin Bucuresti unde te poti inscrie, face cursuri la ei si daca cumva in viitor apare ceva si pentru tine, te pot folosii, dar nimeni nu-ti garanteaza asta, daca nu esti deja o celebritate locala.

| Lukasssz a răspuns:

"am potential pentru a deveni model prin urmare doresc sa caut o agentie care sa ma reprezinte" dragule/drago, m-am saturat de cati spun asta, toti se vad in oglinda mai frumosi cu 300000% fata de cei din jur, eu zic sa pui mana sa te duci la o facultate sau sa te duci la munca, ca daca tot te gandesti sa fi "model" vezi sa nu ajungi somer/lucrator la Kfc.

| Keylla99 explică (pentru Lukasssz):

Tu esti putin frustrat, chiar nu inteleg de ce ti ai consumat timp sa mi explici teoria chibritului. habar nu ai cum arat sau care e treaba cu mine. du-te citeste o carte

| Lukasssz a răspuns (pentru Keylla99):

Am vazut participanti care aratau blana si au fost refuzati, ce ai tu special fata de ei?