| virtualdub a întrebat:

Am probleme de serviciu cu seful meu care ma hartuieste moral, imi aplica un tratament discriminatoriu fata de colegi acesta avand cu mine un conflict interpersonal fapte care imi genereaza o stare de stres si disconfort continuu la locul de munca.Pe scurt acesta tipa la mine amenintandu-ma ca el m-a angajat si tot el ma va da afara, avand calitatea de sef imputernicit la o institutie de stat.Tratamentul inuman la care sunt supusa a ajuns la apogeu si simt nevoia sa indrept lucrurile facand o sesizare catre directorul institutiei fapt pentru care va rog sa ma sprijiniti in redactarea acesteia.
Va multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de ce nu iti dai demisia? Sau nu stii sa o scrii nici pe aia?

| francut a răspuns:

Se pare ca esti foarte buna la locul de munca, fara tine institutia s-ar ruina. Un singur lucru nu stii: cum sa scrii o plangere. Si vrei sa o scriem noi, care nici nu cunoastem faptele.

| bwb a răspuns:

Nu fa nici o sesizare catre directorul institutiei, ca ai numai de pierdut. Ori pleci, ori cere-i scuze, recunoasteti greseala, dovedeste-i asta catva timp si daca vede ca ii esti loiala situatia se va schimba. Renunta definitiv la orgoliu si aliniaza-te...ce sa-i faci, asta este viata de lefegiu!

| varogsanuvasuparati a răspuns:

Te ajut, cu plăcere, dar ce a(ț)i vrea să scrii/i/eți?

| virtualdub explică (pentru varogsanuvasuparati):

Acest om pensionar de la stat fiind nu prea are multe lucruri de facut in aceasta institutie dar se ocupa de graficul lunar pe care il face preferential si de aici pornesc toate. Unii sunt intrebati cand i si doresc zilele libere, altii nu.Cand merg la el sa i spun ca am si eu nevoile mele pe data de... urla la mine tot timpul, ba ultima data s-a ridicat de pe scaun nervos, aproape ca dadea sa ma loveasca.Pana acum mergeam la munca doar stresata, acum mi e teama mult mai mult c ar putea sa ma loveasca.Nu prea am alternative de un alt loc de munca pentru ca am o varsta ce nu mi prea mai permite acest lucru.Mai am colegi in situatia mea dar si lor le este teama de el si recurg la altele.....eu stau la bloc si nu prea am, daca intelegi.

| Roxana666667 a răspuns:

Nu ai cum sa renunti ca serviciu? in situatia in care faci sesizare, ma gandesc sa nu ti agravezi situatia.Te va urî mai rau.Cel mai probabil, sesizarea va fi ignorata, pentru ca el e sef, tu o subalterna.E urata situatia si ti se face o nedreptate, dar se ivesc si astfel de situatii.