| zizouzizdane a întrebat:

Am si eu 15 milioane de lei vechi, stiu ca e foarte putin dar parca n-as vrea sa-i dau pe prostii... aveti vreo idee cum as putea sa investesc sau sa fac niste smecherii sa-i dublez macar?

5 răspunsuri:
| stpu a răspuns:

Cumperi marihuana si pe urma o vinzi la un pret mai mare.
Banii se inmultesc usor, dar intotdeauna trebuie sa te gandesti la risc si daca esti in stare sa ti-l asumi.

| Soowhaat01 a răspuns:

Afaceri murdare...asta fac oamenii cu bani la greuhappy

| jhonsmyth a răspuns:

Cu1500lei,nu ai nimic ce sa faci, decat sa meri sa beo o bere si sa esi in oras cu prietenii, eu trebuie sa plec in Romania peste o saptamana si detin peste16000de euro si nu stiu daca reusesc sa fac mare branza cu ei, dar tu cu1500lei,chiar nu am idee ce sa faci sa poti sa ii dublezi, nu stiu cumpara aur din ei si lasa-l acasa e scump si auru creste in3luni castigi circa300lei,alta idee nu am, si astia cu marijuana sau alte porcarii, veniti fratilor in Belgia ca o cosesti gratis de pe marginea drumului, nu faci bani din marijuana ba din contra te prindastia te poti alege si cu15ani de vacanta la ocnahappy succeshappy

| splash132 a răspuns:

Pariuri sportive. mize mari cote mici.cel putin eu as face asa

| goshty a răspuns (pentru splash132):

Eu n-as face pariuri, e cel mai riscant asa. Sa pui bani multi pe cote mici... Am jucat si eu asa, pe bani putini (5-8 lei) si de multe ori meciurile sigure m -au scos. Nu e solutie. Ar trebui sa investesti sigur si legal. De exemplu daca aveai bani mai multi cumparai multi euro apoi ii vindeai, e sigur pentru ca e instabilitatea economica foarte intensa.Tot asa ai fi putut sa cumperi o garsoniera si sa o inchiriezi, dar cu banii astia nu stiu ce ai putea face, e cam greu. Incearca sa analizezi piata, ce se cumpara foarte mult acum si sa faci bisnita, sa gasesti in alta parte mai ieftin apoi sa vinzi tu mai scump, dar sub nivelul pietei(ca sa ai clienti si sa rulezi banul foarte repede). Alta idee n-am. Bafta!