| johanna17maria a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat...Sunt in clasa a 11-a si nu ma pot hotara daca sa merg la farmacie sau la medicina generala( ambele la Bucuresti-carol davila). La liceu sunt la stintele naturii si ma descurc bine si la chime si la biologie. Dar nu stiu ce e mai de viitor...
Multumesc de sfaturi vor fi apreciatehappy+funda

2 răspunsuri:
| GoldandSilver a răspuns:

Eu iti recomand medicina generala, e de viitor intr-adevar, se invata mult dar daca iti place biologia nu conteaza.Cat despre farmacie nu stiu ce sa iti zic, tot ce stiu e ca poti deveni farmacist sau sa lucrezi cu medicamentele si am vazut o carte de farmacie si era foarte foarte stufoasa... era mult de tocit multe notiuni care nu prea se fac la liceu, la medicina e mai bine pentru ca faci in clasele 11-12 medicina generala. Funda?

| CorneliaC a răspuns:

Si eu iti recomand medicina generala. happy