| AndreiWeisz a întrebat:

Am si eu o curiozitate, ce trebuie sa faci ca sa devii antrenor la o sala de forta? Mi se pare ca nu e prea complicat si cred ca part-time se poate castiga bine. Aici la sala unde merg eu, vreo 2 dintre ei chiar as zice ca nici n-au treaba cu sala prea tare, sunt mici si slabi vai de ei laughing deci nu pare prea complicat

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E un anume curs ca sa devii instructor de fitness sau facultatea de sport.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Urmezi cursurile de instruire. Un antrenor bun nu trebuie sa-l clasifici dupa structura sau marimi. Unul din Mr Olimpya este sau era antrenat de o femeie. Poate pe om nu-l intereseaza sa-si construiasca masa si doar sa ajute oameni. Conteaza ce are in cap nu cat ii masoara bratul. Vezi cursurile organizate de Streza claudiu, il gasesti pe Facebook.

| Samariteanul a răspuns:

Pai dupa parerea mea trebuie sa fi in forma in primul rand.Sa ai o pregatire la acele aparate si sa fi intelegator cu oamenii.

| AndreiWeisz explică (pentru Samariteanul):

Am aceste 3 "calitati" laughing

| sweetys a răspuns:

Ma gandesc ca trebuie sa urmezi o facultate de sport si sa ai minime cunostinte in anatomie, sa ai conditie fizica si sa fii deschis la minte si la provocari, si mai mult ca sigur sa urmezi niste cursuri.