| Blake1 a întrebat:

Am si eu o intrebare.am 43 de ani si lucrez in horticultura(viticultura). As dori o slujba part time pentru dupa-amiaza, dar nu stiu unde sa ma intreb deoarece am intrebat in cateva locuri si nu se fac angajari.As dori sa mentionez ca am terminat facultatea de horticultura, dar sunt o buna gospodina, gatesc bine si nu ma dau in laturi de la orice fel de sugestii.multumesc antipicat.

7 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Poti incerca ca agent imobiliar sau agent de vanzari (dar ca slujba part-time), eventual vanzari directe. Oricum ca agent imobiliar sunt sanse, deoarece multi angajeaza pe baza de contract de colaborare.

| EUSIATIT a răspuns:

Sincer ff greu sa gasesti si part time in conditii de criza. si acum depinde in ce oras locuiesti. daca e mic si oamenii saraci. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Menaj la o familie.Sau sa ai grija de un copil.
Sau, dar nu stiu daca asta se poate acolo unde locuiesti tu, sa ai grija de gradinile unor oameni instariti ( flori, copaci, aranjamente etc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ma gindesc la specializarea ta, ai putea sa te ocupi de amenajari si intretineri gradini. Se cauta deoarece lumea isi doreste pe linga casa o gradina frumoasa si daca te vei uita pe internet vei vedea ca sint destui ce-si doresc asa ceva.
Pe linga altele, eu am o "dambla" cu gradina, care desi mica o bibilesc la mare arta. Am cunoscut ( pe un forum ) o multime de femei ce se ocupa cu asa ceva si scot bani buni din flori.
Avind in vedere ce program iti doresti pentru aceasta activitate, poti incerca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si la o farmacie naturista, sau la una de plante medicinale si ceaiuri. Mai sunt si cele ce tin de profil Apicola.
Daca incerci activitatea aceea de renovare si intretinere gradini (plante-flori-copaci-legume) nu uita sa ceri tarife accesibile -> mici. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca la primariile din judetul tau (si in sate si in orasele). Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi la Biroul de forte de munca sau cum se numeste la ora actuala. Sa ai un CV la tine. Succes.