| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare:ce materii(cursuri) se fac la facultatea de stiinte economice profil administratrea afacerilor? este dificila aceasta facultate?

Răspuns Câştigător
| YoYoLicious a răspuns:

Eu sunt tot la profil AA, doar ca la bucuresti si in primul an am facut asa: Management, Istoria Economiei, Microeconomie, Matematica, Engleza, Sport, Economia Intreprinderii, Bazele informaticii(asta in primul semestru), apoi, in al2 lea: Informatica in afaceri, Economia si managementul IMM-urilor(intrep mici si mijlocii), Macroeconomie, Bazele contabilitatii, Statistica, Marketing, Engleza/Franceza, Sport. Mie nu mi s-a parut extrem de greu, desi am terminat un liceu cu profil uman. Am fact meditatie la mate, pentru primul semestru si apoi la restul am trecut cu brio. E o facultate frumoasa, dupa parerea mea.Bafta

3 răspunsuri:
| Mikaela a răspuns:

Mss frumos YoYoLicious pentru raspuns, sper sa nu fie prea dificila si sa ma pot descurca!

| lulu_5281 a răspuns:

Economie generală
- Economia agroalimentară
- Economia comerţului, turismului şi serviciilor
- Finanţe şi bănci
- Contabilitate şi informatică de gestiune
- Statistică şi previziune economică
- Informatică economică
- Economie şi afaceri internaţionale
- Management
- Marketing

| lulu_5281 a răspuns:

Sa mi dai funda