| Paix a întrebat:

Am si eu o intrebare foarte importanta in care doresc raspunsuri cu seriozitate!
Daca sunt stundent la o facultate la buget ( fara taxa ) iar apoi ma retrag, renunt in cel mai rau caz exmatriculat, iar apoi vreau sa candidez la vreo scoala de politie, jandarmi subofiteri etc, ma poate influenta negativ sub vreo forma la formarea dosarului de candidat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are de ce sa influenteze, daca te-ai retras tu, fara sa ai probleme de natura penala.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil vei fii interogat motivul exmatricularii si natura lui. Daca este un caz grav, ilegal, da te poate infleunta.

| 1Me9 a răspuns:

Depinde si de ce ai fost exmatriculat. Daca e grava treaba, nu ai ce cauta la Ac.De Politie.Pur si simplu retrage-te fara sa faci ceva anume.

| Paix explică:

Multumesc, concluzie doar daca e ceva de natura penala chestii grave ma poate influenta daca ma retrag nu?