| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.pentru cei care sunt jandarmi la falticeni.ce noutati mai sunt pentru anul asta?adica ce informatii mai stiti? eu vreau sa dau anul asta la subofiteri la falticeni si ma intereseaza noutatile.pe site nu scrie nici o noutate...sau nu stiu eu unde sa caut.orice noutate e binevenita daca aveti ce sa mi spuneti.si nu mi dati link cu site-ul jandarmeriei falticeni ca stiu si eu sa intru nu s inapt da nu gasesc informatii.despre anul asta.nu sau facut update-uri sau poate e prea devreme inca.

3 răspunsuri:
| NOC a răspuns:

Mai asteapta. Scolile MI au obiceiul de a scoate locurile mult mai tarziu decat restul. Cel tarziu luna viitoare vei sti locurile.

Personal, ti-as sugera sa faci un efort si sa dai la academie, iti va fi mult mai bine pe termen lung.

| Claudiu2011 a răspuns (pentru NOC):

Mersi sunt de acord cu tine...dar daca sunt praf la istorie ce ai face in locu meu? se da din cate stiu si la istorie thinking si nu am chef sa pic la istorie laughing bine nu ca nas putea sa incerc... dar nu am nici f multi bani de cheltuit asta e marea problema si mam axat pe ce cred eu ca as reusi thinking

| NOC a răspuns (pentru Claudiu2011):

Chiar si asa, fa un efort si mergi la academie. Ia ore la un profesor care sa te ajute, orice. Istoria nu este atat de grea, insa viata de subofiter sau agent este. Sigur, esti tanar, va fi mai bine pana termini, chestii, dar asteapta sa ai o familie, un credit la banca, copil sau alte obligatii de genul si vei vedea treburile astea in alta lumina.

Foarte multa lume incearca sa ajunga ulterior in corpul ofiterilor, insa acest lucru e complicat. Incearca sa vorbesti cu niste subofiteri jandarmi, cu siguranta ti se va recomanda acelasi lucru.

De tii neaparat sa mergi la subofiteri, fa-o, e viata ta, dar pe urma sa nu te plangi ca nu stiai in ce te bagi.