| anonim_4396 a întrebat:

term imediat liceul profil tehnic. Vreau sa stiu ce facultate trebuie sa termin pentru a lucra la banca bancher sau asa ceva. Care ma poate ajuta? big grin

Răspuns Câştigător
| lindemona a răspuns:

Buna,

Pentru a lucra la o banca trebuie sa termini o facultate de economie cu profilul finante-banci. Facultatea este de 3 ani, licenta. In domeniul acesta poti lucra si in timpul facultatii, mai ales in al 2-lea an, cand se face si practica.

O saptamana frumoasawinking si bafta la bac happy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la Facultatea de Finanțe - Bănci pentru a fi angajat la bancă!
http://dexonline.ro/definitie/bancher
Pa, pa.

| asya a răspuns:

Un om ce lucreaza la banca nu se numeste bancher! Bancherul este proprietarul unei banci sau actionar! Pentru a lucra ca functionar intr-o banca iti trebuie o facultate de finante-banci! Exista chiar o academie in Bucuresti ASE, insa acolo se da admitere! Bafta!

| jack993 a răspuns:

Si ca sa intru aci la ASE Bucuresti pe langa admitere se ia in calcul si media liceului sau a bacului?

| 2ochicaprui a răspuns:

Cred ca la finante banci in cadrul a.s.e sau i.s.ehappy Eu cam asa stiam.