| Hirtan_Viorel_1983 a întrebat:

Am si eu o mica problema. Am terminat liceul Tehnoton Iasi in 2002 si as avea nevoie de foaia matricola de la liceu dar problema este ca eu sunt din pascani si nu prea am timp cu serviciul sa ajung sa fac o cerere pentru o alta foaie matricola. Stie cineva daca se poate obtine online sau macar cererea sa se faca online si daca se poate trimite prin posta? si daca e sa ma duc eu la Iasi sa depun cererea, oare dupa cit timp imi da foaia matricola?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Fraza,,pentru o alta foaie matricola,, ma face sa cred ca ti s-a eliberat cea originala.Ai nevoie de o copie.Contacteaza secretariatul liceului, spune de ce ai nevoie si o copie poti primi prin fax. Originalul actelor se dau numai personal, necesitand semnatura data in fata functionarului, ori prin procura notariala, imputernicind legal o alta persoana. Poti cere nr.de fax, pentru cazul ca ar trebui sa faci o cerere.

2 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Ma tem ca on line nu se poate! trebuie sa mergi personal la institutia repectiva si de abia a doua zi o vei primi! daca secretara si directorul au chef sa se miste mai rapid si inteleg faptul ca nu esti din localitate! eu asa am facut si de abia a doua zi am primit-o in schim am fost avantajat de faptul ca eram acasa in oras ...eu zic sa cauti nr de telefon de la scoala, suni si intrebi care sunt posibilitatile poate s-a mai schimbat cate ceva si sunt si alte posibilitati! succes!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai doua posibilitati:
1.Trimiti o cerere scrisa sau telefonezi si te intelegi in ce zi sa mergi dupa ea.
2.Dai o procura speciala unuia care sta in Iasi si il imputernicesti sa-ti scoata foaia matricola. Numai bine!