| DariusDbs123 a întrebat:

Am solicitat eliberarea cazierului pe Ghiseul.ro dar nu stiu cum il primesc daca are cineva idee. Țin sa mentionez ca cererea a fost facute cu domiciliu din orasu in care m-am nascut iar acum sunt in alt oras, trebuie sa ma intorc in orasu meu pentru a l lua?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"După validarea contului pe Ghișeul.ro, veți fi direcționat pe platforma hub.mai.gov unde, pentru eliberarea certificatului de cazier, veți accesa secțiunea „Servicii", veți selecta motivul solicitării dintr-o listă disponibilă, veți trimite cererea precompletată deja cu datele de stare civilă, iar sistemul va genera automat certificatul de cazier judiciar, semnat electronic, urmând să-l descărcați din secțiunea respectivă."