| Caffe a întrebat:

Am terminat a 12 a si am luat bacalaureatul, toate bune si frumoase, problema este ca nu ma pot decide unde sa ma duc la facultate, la romani multe facultati is facute degeaba, eu vreau o facultate in care sa am sanse sa ma angajez undeva si sa reusesc ceva cu acea facultate, ce imi recomandati? prefer finante banci sau ceva legat de economie, se merita o facultate in domeniu?

5 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Buna! daca termini o facultate si stai acasa in pat n-o sa vina nimeni sa te cheme la munca.Tu trebuie sa cauti. Uite mie de exemplu medicina mi se pare de viitor, acum depinde si de preferintele fiecaruia.Te poti duce la ASE iar apoi sa lucrezi la o banca in Romania sau de ce nu in strainatate.

| Elly7890 a răspuns:

Daca te gandesti la bani intai si nu la ce iti place nu cred ca vei termina facultatea! sa unii o termina dar ia face o fac care nu iti place doar pentru bani?

| Caffe explică (pentru Elly7890):

Pai trebuie sa te gandesti la bani, pana la urma pentru asta lucram toti, cu bani mergi in excurise cu bani iti realizezi anumite visuri, cu bani traiesti, e foarte important ca meseria sa fie banoasa, pentru ca nu invat 4 ani ca sa castig 5 milioane pe luna

| Elly7890 a răspuns (pentru Caffe):

Da,de acord dar daca eu ma duc la ase unde spre exemplu se face mate si economie ceea ce nu suport eu nu voi termina facultatea deci nici bani nu voi avea pentru ca nu pot face ceva ce nu imi place doar pentru bani!

| pisicaalbaFulgutasiBogdan a răspuns:

Daca ai note bune poti merg la,, OXFORD''! Dar asta insamna sa mergi in america unde se plateste bine dar trebuie sa stii foarte bine engleza!