| anonim_4396 a întrebat:

Am terminat clasa a 11 a si dupa bac vreau sa ma fac detailer auto dar nu stiu la ce facultate sa dau. Ceva sfaturi si indrumari?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am o veste buna pentru tine: pentru "detailer auto" NU ai nevoie de facultate, ca nu-i nici o filozofie sa cureti motorul si sa speli tapiteria, doar sa fii uncenic la un profesionist si apoi sa faci si tu acelasi lucru.

| MistarGoGu a răspuns:

Depinde de tine ce liceu faci și la ce materii te descurci decent!
Nu te înscrie sau nu alege o facultate cu gândul la BANI și la ce cariera minunata vei avea tu după aia! Ca socoteala de acasă NU se mai potrivește de mult cu cea din Mall *( sa o dam în modernism)!
Nu te " lua " după gura părinților, rudelor, vecinilor ca NU faci facultatea pentru ei și nici NU îți vor plăti ei salariul sau ratele la casa!
Mergi în orașul tău la o firma de HR *( resurse umane ) care are un consilier de cariera - cu studii de psihologie!
O sa îți dea niște teste psiho-tehnice de logica și aptitudini sa vadă ce domeniu îți este mai potrivit ție! Sa poți alege după ceva real și măsurabil!
Sau cauți pe Goagal " consilier de cariera + orasul în care locuiești!

| andreispeed250 a răspuns:

Salut,nu ai nevoie de facultate pentru a face detailing auto