| 1Q a întrebat:

Am terminat Dreptul si as vrea sa ma duc la master, insa nu tot pe drept as dori ceva pe publicitate sau pe zona de creatie gen actorie, regie, productie film, video etc ceva de genul acesta, stiti unde gasesc mastere de acest gen in București si daca pot sa ma inscriu la ele eu terminand alt domeniu?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu pot sa cred ca ai facut o facultate de Drept si esti incapabil sa intelegi ca nu poti face un Master in alt domeniu, decat cel in care ai terminat facultatea.
Mai fa o facultate de marketing si publicitate, iar dupa terminarea ei, iti iei licenta si apoi aplici pentru Masterat in acel domeniu.

| 1Q explică (pentru Violleta2022):

Iar eu nu pot sa cred ca inca mai exista oameni care dau raspunsuri doar pentru a face reach pe site fara a dori cu adevarat sa ajute sau fara macar a avea habar despre ce este vorba, numai incurca lumea si lasa-te

| Violleta2022 a răspuns (pentru 1Q):

Nu ti-a placut ca te-am facut de rusine pe forum, asa-i?
Ai facut o facultate de Drept sau ai cumparat-o la negru?
Fiindca un om cu inteligenta ta, nu poate procesa nimic logic.
Nu poti afce o facultate de facut sandale si merge sa faci un master in medicina. dar esti atat de prost incat esti total incapabils a intelegi ca nu extsa asa ceva!
Un master in ceva il faci dupa ce ai termina ACEA facultate, acel profil si numai dupa ce ai luat licentasi ai lucrat in domeniu.
Nu toti prostii fac mastere si nu toti care termina o facultate cumparata la negru, ajung sa practice vreodata facultatea care spun ca au facut-o.
Incearca sa te faci mic si sa tii gura inchisa, ca te vede o tara intreaga ce prostii debitezi si te faci naibii de rusine.

| 1Q explică (pentru Violleta2022):

Hahahahahahahahahahahah

eu ma fac de rusine...dar tu nici macar nu stii sa scrii corect in limba romana, in fine, o las asa ca nu am cu cine, o persoana care nici macar nu stie sa scrie este incapabila sa inteleaga ce am vrut eu sa spun, doar ca sa stii la unele masterate se accepta si candidati care au terminat alt profil sau un profil asemanator, de exemplu la snspa la marketing online, sau publicitate scrie foarte clar ca pot participa si cei care au terminat jurnalism dar si cei cu marketing sau alte licente, a ca daca ai facut dreptul nu pot sa fac master in medicina asta este altceva, dar nu asta era intrebarea mea, dupa cum am spus tu care nici nu stii sa scrii aparent nici nu stii sa citesti o intrebare sau o afirmatie sau/si sa o intelegi, tu sari asa cu gura inainte sa zici si tu ca ai facut ceva, sfatul meu lasa internetul ca si asa e plin de prosti, apuca-te si invata din nou limba romana, incepe cu clasa 1, de la abecedar, inveti sa scrii sa citesti, bastonase liniute si asa incetul cu incetul ai sa reusesti si sa intelegi o propozitie, si sa scrii corect, si sa te exprimi, etc

Hai te pup si apuca-te de invatat ca te faci de ras si mai incurci si lumea

| Violleta2022 a răspuns (pentru 1Q):

Cand cumperi diplome si examene pe bani, nu te astepta sa cumperi si inteligenta!
Pacat ca are taticul bani sa arunce pentru tine, dar te poate face numai doctorand in prostie, cu asemenea mentalitate.