| bobo123 a întrebat:

Am terminat dreptul si imi doresc profesia de notar. puteti sa imi spuneti daca cunoasteti sau sunteti in domeniu cam ce castig net mai au notarii in ziua de azi acum pe timp de criza...si cum vedeti aceasta meserie peste ceva ani? ma intereseaza un raspuns avizat.cineva care cunoaste si poate sa imi raspunda ...multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cunosc bine doar trei notari, astfel ca este greu sa dau cifre exacte. Castigul net mediu este intre limite foarte largi, eu cred ca undeva de la 2.000 - 3.000 lei lunar pana pe la cateva zeci de mii de lei. Cred ca o sa se mentina la fel si in continuare, avand in vedere ca activitatea va creste dar va creste si numarul notarilor. Numai bine!

2 răspunsuri:
| bobo123 explică:

Multumesc mult pentru raspuns.am auzit diverse pareri ...ba ca notarii mai au putin si intra in faliment, notari care castiga pe zi ce trece mai putin care mai au putin si vin cu bani din buzunar sa isi intretina cabinetul si angajatii...eu inca imi doresc aceasta profesie

| unul1 a răspuns:

Depinde de cat esti de cauta si "reumit". sper sa castigi un salariu cat mai marewinking