| Ana19191919191991 a întrebat:

Am terminat engleza spaniola plus master la engleza cu modul pedagogic pot sa ma orientez spre educatori sau mai trebuie făcut ceva?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum spune si Violeta, ai masterul la engleză si te cobori asa de jos, doar ca educatoare?

| Violleta2022 a răspuns:

Cu master terminat tu vrei sa lucrezi ca educatoare?
Aplica pentru o pozitie mai buna, mergi la o facultate ca profesor ori asistent unoversitar, incearca-ti norocul in medii mai inalte intai, pentru calificarile tale. Succes!

| Hyperion7 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cel mult, cu studiile pe care le are, poate ajunge la liceu sa predea, pentru a ajunge sa predea la universitate sau sa fie asistent universitar, ar avea nevoie de studii doctorale.

| Furnicuta000 a răspuns:

Las-o pe violeta ca nu stie ce vorbeste. Ea are impresia ca toti card fac un master pot sa ajunga profi la facultate. Nu, sa ajungi sa predai la facultate e extrem de greu. Trebuie in primul rand sa faci doctorat si ala o sa-ti manance zilele. Si in plus nu toti isi doresc asta.

Dar nici cu tine nu mi-e rusine. Tu ai impresia ca te faci educatoare doar pentru ca ai facut o facultate si un master si ai modulul ala? Pai modulul ala e sa predai la scoli si licee materia pentru care ai diploma. Te faci profesoara de engleza sau spaniola nu educatoare la gradinita. Cum ar fi sa vina si aia care au facut chimie si geografie sa pretinda post de educator? Pai au ei competente si cunostinte in domeniul asta? De ce mai exista facultatea de stiinte ale educatiei, de ce mai exista liceul pedagogic atunci?

| mODIN a răspuns:

Va trebui sa fiu de acord cu primii doi aici: cred ca esti suprecalificata pentru a deveni educatoare.

| ElenaRaducan a răspuns:

Daca ai master la engleza inscrie-te la doctorat ca asa e bine. Cum sa te opresti tocmai acum? Poate devii om de cultura roman care cunoaste limba engleza in cele mai mici detalii. Stii tu: Secspir nu are secret pentr mine!