| fiti a întrebat:

Am terminat Facultatea de Litere si as vrea sa ma angajez in Constanta. problema e ca nu gasesc decat posturi de ospatari, barmani si la shawormarii. Nu stiu ce sa fac, mai ales ca m-am operat de curand la picioare si nu am voie sa stau in picioare.

5 răspunsuri:
| ciumpalaku a răspuns:

Daca abia te-ai operat, sfatul meu e sa-ti vezi constiincios de recuperarea postoperatorie si urmeaza intocmai sfatul medicului. Dupa ce iti vei reveni total, atunci sa-ti cauti de lucru.In conditiile date nu te va acuza nimeni ca nu vrei sa muncesti.Ne intereseaza prea mult parerea altora despre noi.Asa suntem noi romanii! Insanatosire grabnica!

| Raiden a răspuns:

Nici ca profesor nu gasesti?
Sau meditator ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt din Ct dar iti recomand sa-ti bagi somajul 9 luni, te recuperezi si apoi intri in campul muncii. Ce zici, nu e buna ideea mea? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu intri in invatamant?

| fiti explică:

Am incercat sa intru in invatamant pentru ca asta imi doresc de cand eram mica, dar nu am apucat nici un post pentru ca au fost f putine si nici nu au mai bagat in august sau septembrie.