| mateicris a întrebat:

Am tot vazut reclame la o chestie numita MBA. Ce este asta? E un fel de facultate, un fel de doctorat? Am citit, dar nu prea am inteles mare lucru! Cine ma ajuta sa imi spuna mai simplu ce e acest MBA si ce sa faci ca sa poti il faci?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E masterul de 2 ani facut dupa nivelul de licenta.
https://en.wikipedia.org/wiki/Master_of_Business_Administration
O specializare suplimentara pe care o faci inainte de a putea da la doctorat. Masterul nu e necesar dar da bine in CV.