| Zurliy a întrebat:

Am un talent deosebit la desen si la cantat..multe persoane imi spun ca e ceva special la mine atata timp cat sunt "multi-talent", dar parintii mei nu vor sa ma dea la un liceu de arte..si am auzit ca "Cel mai mare pacat e sa-ti irosesti talentul".Ce sa fac in cazul asta? :-s Sincer mi-e mila ca se irosesc in corpul meu pe cand daca erau ale altcuiva le folosea cu mare drag.

Răspuns Câştigător
| Mady009 a răspuns:

Si eu am aceleași talente ca si tine, si am fost in aceeași situație si am vorbit cu o cunoștință care trebuie sa facă facultatea acum ea a urmat liceul de arte OCTAV BANCILA-profil canto si a regretat enorm! A spus ca nimeni nu credea ca va ajunge undeva pentru ca toti colegii erau fii de muzicieni etc. Pana si profesorii nu o susțineau de loc dar ea a muncit pe branci SE POATE SPUNE SINCER CA SI-A IROSIT COPILARIA.acum pentru a face si ea ceva cu viata ei nu are alta șansa decât sa se facă compozitoare deoarece are trac de scena nu stiu daca e si in cazul tau, ma rog cand i-am pronuntat sa ma duc la un liceu de arte mi-a zis NU! NU e bine vei regreta mai tarziu ca si mine si mi-a zis asa:urmează un liceu bun oricare vrei indiferent de profil real sau uman ce vreau pentru a avea un plan de rezerva apoi sa fac facultatea de arhitectura pentru ca, ca si arhitect inginer care face schitele se câștiga foarte bine sau disigner ma rog.iar pe cântat nu mi-a spus nimic incurajator sper ca ti-am fost de ajutor.MULTA BAFTA :*

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Sa-i convingi. Construiesti multe argumete pro: ca vei fi fericita si vei aeai succes daca-ti valorifici talentul, de exemplu. Succes!