| jesuiscopiltembel a întrebat:

Am un timbru de cel putin 20 de ani cat al valora?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate da un raspuns precis si sigur, poate sa valoreze doar valoarea nominala sau mai mult.
Exista cataloage numismatice pe internet, uita-te intr-un catalog si o sa afli valoarea aproximativa.

| johnnny123 a răspuns:

Valoarea unui timbru este data de raritatea lui, de starea in care se afla, de vechime si de importanta respectivei editii.

Faptul ca un timbru este vechi de 20 de ani nu inseamna absolut nimic. Exista miliarde de timbre vechi de 20 de ani. Cel mai probabil nu valoreaza absolut nimic.