| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Am vazut in aceasta categorie multi tineri liceeni dezorientati din punct de vedere al carierei care nu stiu ce facultate sa aleaga avand in vedere nr urias si ingrijorator de someri cu diploma. Voi spuneti ca cel mai important este sa faca ce le place bun. Am eu o intrebare pentru voi: Sa presupunem ca voi sunteti parinti da, iar copilului vostru ii place foarte mult circul si sa faca curat dupa animale. Copilul vostru a ajuns la varsta maturitatii si este ferm convins ca vrea sa ajunga la circ sa curete dupa animale. L-ati sustine in decizia asta, stiind ca acest lucru isi doreste din toata inima nepunand in calcul salariul ingrijorator de mic?

Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Daca pe el nu l-ar deranja salariul si factorii inconjuratori l-asi lasa sa incerce si sa se convinga singur, desigur dupa ce mi-asi spune parerea si l-asi informa despre avantaje si dezavantaje.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru afrodita3333):

Si daca dupa incercare zice ca este sigur ca asta e vocatia lui, ai fi mandra de el?

3 răspunsuri:
| Kodokuna a răspuns:

Nu cred ca e asa de mic, mai ales daca ajunge la un circ mare. Eu l-as sustine, atata timp cat i se potriveste si stiu ca ii asigura totusi un viitor.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragul meu, este foarte important sa faci in viata ceea ce-ti place.Dar asta apartine de suflet, iar in viata mai e si o latura practica.E bine sa le imbini pe amandoua.Deci,incearca sa te pregatesti si pentru ceva mai de viitor.Situatia asta cu atatia conducatori corupti nu poate dura cat lumea.