| Anonim6666644 a întrebat:

Am vazut o facultate " Pedagogia invatamantului primar si prescolar" cu durata de 1 an. Intrebarea mea este : dupa un an poti deveni invatator?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am vazut o facultate ...cu durata de 1 an"

mă îndoiesc de treaba asta

| Suffaru a răspuns:

In cel mai "bun" caz poti urma o scoala post-liceala pedagogica dupa care poti "deveni" invatator. Tine cont ca fara studii superioare, pe care mai toti ceilalti o sa le aiba, nu poti deveni director adjunct si salariul tau o sa fie cu ~700 RON mai mic decat cei care au o facultate.

Vorbind subiectiv nu esti invatator decat dupa ani de experienta in domeniu, dar da, poti deveni invatator intr-un timp relativ scurt in Romania.