| SingleForOne a întrebat:

Am văzut un anunț de angajare, contabilitate primară, pentru care am făcut curs și sunt student la facultatea de științe economice, însă nu am experiență.

Care sunt cunoștințele solide despre legislație legat de contabilitate, relevante acestui job?

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Înveți din mers, nu ai nevoie de prea multe cunoștințe sau experiență. Practic, ești operator introducere și validare date. O să lucrezi numai cu câteva conturi contabile, nu este contabilitate aprofundată.
În ce domeniu activează firma respectivă?