| Lisssa a întrebat:

Am vreo sansa daca o sa urmez facultatea de drept(Universitatea Bucuresti) iar mai apoi sa dau la INM ( 2 ani). Am sanse sa profesez? Ma pasioneaza foarte mult domeniul asta, chiar nu stiu ce decizie sa iau. Vreau sa vad si parerile voastre, sunt sigura ca m-ar ajuta! Multumesc

Răspuns Câştigător
| Amaya a răspuns:

Dacă vei învăţa foarte mult, normal că ai şanse. Ideea e să intri la INM, dar să-l şi termini cu notă mare, încât să-ţi poţi alege oraşul în care vei profesa. Dacă eşti o persoană ambiţioasă şi îţi place acest domeniu, nu cred că îţi va fi atât de greu.

1 răspuns:
| CEA a răspuns:

De ce crezi ca noi am sti daca ai sau nu sanse? Tu ar trebui sa stii asta cel mai bine.Incearca.Incercarea moarte n-are.Succes.