| elsa_9749 a întrebat:

Am vrut sa va impartasesc si voua ce mi s-a intamplat acum 10 min. Mi-am depus ceva-ul pe unul dintre site-urile de angajare in vederea obtinerii unui post ca assistent manager iar la scurt timp ma contacteaza pe yahoo messenger unul dintre angajatii firmei respective. Aici aveti convorbirea

Irina Patrascu: buna
, eu: Buna
Irina Patrascu: ai aplicat pe net la un job de asistent manager
Irina Patrascu: imi poti trimite cateva poze, te rog?
eu: Asa este
eu: Sigur
eu: Daca puteti astepta 2 minute, va rog
Irina Patrascu: sigur
eu: Asta este una dintre pozele mele recente.
Irina Patrascu: ok
Irina Patrascu: imi poti raspunde la cateva intrebari?
eu: Sigur
Irina Patrascu: in prezent lucrezi?
eu: In prezent nu mai lucrez
Irina Patrascu: daca ai fi selectata poti incepe oricand?
eu: Da
Irina Patrascu: ok, esti disponibila la program prelungit atunci cand este eu: Sigur, nu am nici o problema cu orele suplimentare
Irina Patrascu: esti disponibila sa mergi in delegatii impreuna cu managerul?
eu: Nu as avea nici o problema
Irina Patrascu: ok, uite as avea o intrebare mai...delicata
eu: Sigur
eu: daca ai avea un manager tanar, ok, dar care ar dori sa aiba cu asistenta lui si o relatie... extra-profesionala, intima, insa 100% discreta, doar intre voi doi ti-ar fi ok?
eu: Nu ar fi in regula, in primul rand si cel mai important ca trebuie sa avem o relatie strict profesionala si atat, iar in al doilea rand am un prieten de 2 ani, deci se exclude aceasta posibilitate
eu: Alte intrebari mai doriti sa imi adresati?
Irina Patrascu: nu, pentru ca asta era una din conditiile managerului
eu: Am inteles
eu: O zi buna!

Cum mai poate o fata de 20 ani sa se angajeze pe un post bun in ziua de astazi daca sexul este o conditie?

17 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Pentru ca din pacate, la noi in Romanica, se gasesc destule tinere care sa accepte aceasta conditie.

Răspuns utilizator avertizat
| tyana a răspuns:

Sunt socata!straight face
Dar sa nu renunti la cautare pentru ca in mod sigur exista si firme serioase care au nevoie de oameni seriosi.Bafta multa!happy

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, oricum eu cred ca anuntul a fost sa zic asa o ``farsa ``a unuia care nu avea ce face in timpul liber. Nici un responsabil de resurse umane sau resprezentatnt al unei firme nu te va contacta pe mess. Nu este deloc profesional. Iti vor trimite prin email data, ora si locul unei prim interviu sau telefonic vor lua legatura cu tine. Abia pe urma, daca distanta este mai mare, s-ar putea sa te contacteze pe mess. Abia acum observ ca in postarea ta ``propunerea indecenta ``este trecuta in dreptul numelui tau. Cred ca este o greseala dat fiind faptul ca ai postat acesta intrebare.
In continuare, este evident ca nu asistent menager cautat cei care au dat anuntul. Nimeni, care se pretinde a fi reprezentantul unei firme, nu te va intreba la prima conversatie, fie prin orice mod, daca vrei sau nu sa ai relatii intime cu seful tau. Asta, daca de selectia personalului nu se ocupa sotia sefului...
Si, in final, ai dreptate si postarea ta este chiar in ``trend``. Mai nou angajarile se fac dupa marimea decolteului pe care-l porti la primul interviu, dupa marimea cat mai scurta a fustei si nu in ultimul rand dupa relatiile pe care le ai. Pacat ca nimeni nu mai face la angajare niste teste de competenta pentru posturile pe care le au vacante. Pa. Bafta.

lolita
| lolita a răspuns:

Astia vor sa prinda doi iespuri dintr-o lovitura! de asta nu-l las pe al meu sa angajeze fete, lucreaza numai cu barbati/baieti laughing
din pacate multi se uita la fizic si cauta aventuri, eu la 20 de ani am lucrat intr-o firma cu 10 fete dar toate erau super frumoase. cand am dat proba eram 5 fete si din cele 5 doar pe mine m-a ales, afland mai tarziu ca " eram fotogenica in camera de luat vederi"! bineinteles ca eram si buna deoarece lucram cu foarte multi bani dar totusi l-a interesat si altceva. rezultatul: dupa doua luni m-a dat afara deoarece nu vroiam nimic cu el! si pe langa m-a si amenintat ca nu voi mai lucra nicaieri. un barbat de 55 de ani cu o nevasta super de treab, frumoasa, eleganta, o doamna in adevaratul sens al cuvantului. din pacate te vei intalni cu multe oferte de genul asta, dar trebuie sa cauti deoarece nu toti sunt asa.

| chivas21 a răspuns:

Dar Irina Patrascu ce pazeste? laughing sa-i ofere ea placeri Managerului, sau deja s`a plictisit de ea! laughing)

| Atotstiutorul a răspuns:

Unde e jogodia? sa fac misto de el? da-mi si mie pagina unde ai intrat sa vina sa se intalneasca cu sri/militia/si alte organe din astea? da pagina pllllzzzzzzzz

| wert a răspuns:

Inseamna ca nu ai cautat unde trebuie, mai incearca, lumea-i plina de "probleme"

| mpw a răspuns:

Un post din asta iti ofer si eu...

| claw_5072 a răspuns:

Loool ce oameni...si ce mai conditie. dar din pacate am mai auzit asa ceva...sadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu cred ca asta era o conditie.
Era probabil un ID facut la repezeala pentru a racola fete doritoare de slujbe.
1. Nu avea nici o treaba cu slujba in sine.
2. Ce companie apeleaza la astfel de manevre?
3. Ei cauta o femeie usoara, ca sa nu spun altfel, care sa satisfaca nevoile asa-zisului "manager". E nevoie de o persoana fara caracter si fara respect de sine pentru un post al unei "companii" lipsita de etica in tot ceea ce face.
Stai linistita, nu iti pierde increderea, vei fi angajata undeva unde sa iti aprecieze adevaratele calitati.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu vad eu bine, dar mai stiu sa citesc si sa fiu atent. Ceva nu e in regula cu ce ai scris tu.
eu: daca ai avea un manager tanar, ok, dar care ar dori sa aiba cu asistenta lui si o relatie... extra-profesionala, intima, insa 100% discreta, doar intre voi doi ti-ar fi ok?"
Adica tot tu esti acea Irina?
Fa-ma sa inteleg. Poate gresesc eu, dar nu prea cred.
Mai citeste si tu odata si lamureste-ma si pe mine.Cine a adresat acea intrebare "deocheata"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha Ha! Exact acelasi lucru mi s-a intamplat mie acum putin timp. Acelasi discurs. Dumnezeule ce oameni... ti se face greata

| T30D0RA a răspuns:

Asa ceva nu am mai auzit! :O

| adellyna a răspuns:

laughing) cred ca era o farsa, zic laughing

| elsa_9749 explică:

Scz am gresit eu... ea a adresat intrebarea.

| anormallu a răspuns:

Ramai cu iubitul, locuri de munca sigur gasesti dar poate iubit ca el nu!