| alondrakiss a întrebat:

Angajatorul se poate uita in Revisal să vadă unde am lucrat?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are cum sa afle unde ai fost

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Numai daca spui tu sau cineva care te cunoaste. Si daca afla unde ai lucrat vechiul angajator n-are voie sa spuna decat meseria in care ai lucrat si atat. Totul intra sub incidenta Legii 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date. El nu are voie sa transmita date catre noul angajator decat cu acordul tau.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate cere istoricul tau, de la Camera de munca.