| anonim_4396 a întrebat:

Anul viitor voi avea 12 clase, fara bac, bacu' mai'ncolo, la ce m'as putea angaja?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Sunt unele facultati care te accepta si fara bac cu conditia sa-l iei in maxim 2 ani. Daca nu, iti poti lua diferite specializari (coafeza, make up artisit, manichiurista, zugrav, instalator etc) si sa lucrezi asa.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vezi si tu ce locuri de munca sunt pe olx, publi24, fortele de munca etc poti face un curs sa ai o meserie si asa cu liceu nu ai o meserie

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce esti asa sigur ca nu iei bacul?
nu de alta da fara el poate doar muncitor necalificat pe santier ai vreo sansa

| dragosbogdan001 a răspuns:

Bravo. Pai gasesti, insa s-ar putea sa fie necesar sa faci si niste cursuri de specializare pentru o meserie anumita.

| Cosmin86 a răspuns (pentru dragosbogdan001):

De ce ii zici "bravo" ca vrea sa fie un amarat de muncitor fara facultate?

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai daca vrea sa fie "un muncitor amarat fara facultate", cum ii zici tu, cine sunt eu sa ii zic sa faca altceva?

| Cosmin86 a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Macar nu incurajezi asa ceva.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru Cosmin86):

Normal ca nu incurajez pe nimeni sa ramana fara facultate, (si nici cu bac in cazul de fata) dar, inca o data, cine sunt eu sa-i spun ce sa faca? Poate ca o avea alte idei in cap sau o vrea sa faca altceva in viata, sau poate pur si simplu nu are posibilitati sau nu stie carte...

| Voro a răspuns:

Poti face niste cursuri si sa te angajezi chiar undeva bine. happy