| Anomim2025 a întrebat:

Anunțurile de job-uri în care se cer target-uri pe postul respectiv trebuie să mă sperie?

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Poți să o duci bine o perioadă sau o poți duce prost. Oricât de motivat și pasionat ești, toate se duc, și ajungi la punctul zero la un moment dat. Atunci depinde numai de tine dacă ești pasionat de vânzări sau domeniul respectiv, și vrei sa continui pe aceasta cariera, sau nu... Dacă eșuezi într-un post anume, ai putea încerca alte... Prostia este că multe posturi încep a avea cât mai multe targhete, și devin cât mai stricte să le atingă, ceea ce stresează și mai mult personalul.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da ar trebui sa te sperie mai ales daca esti incepator si nu stii sa iti faci treaba sau anumite targeturi sunt greu de atins orice ai face, mi se pare ca astfel de joburi nu antreneaza competitia ci frustrarea si sclavia oamenilor.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inseamna ca sunt importante big grin, deci ar trebui sa fie chiar ok.

| laSoledad a răspuns:

Daca esti constient ca nu le poti indeplini, da. Daca stii de la inceput ca le poti indeplini, atunci nu te speria.

| Davian87 a răspuns:

Da. Sunt cele mai aiurea joburi. Ai un salar mic și Primești Bonus doar dacă depășești targetul. dacă nu, o sa Primești salariul inițial sau dacă faci sub de multe ori o sa scape de tine