| CMGeorge98 a întrebat:

Ar fi posibil ca un banal Casier ( la un fast food) dedicat si devotat in ceea ce face, sa devina cu timpul un agent de vanzari?

8 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Bineinteles ca se poate.

| johnnny123 a răspuns:

Binențeles că este posibil, dar ce legătură au una cu alta?

În plus, nu e ca și cum "agent de vânzări" este vreun mare post greu de obținut. Poți să ajungi agent de vânzări cu un minim de efort și capacitatea de a vorbi articulat...

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Da! Orice este posibil dacă îți dai interesul să te dezvolti si sa progresezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa lucrezi în vânzări ai nevoie de un singur lucru... Papagal. Ai papagal e suficient de ușor.

| Simpatic a răspuns:

Tu crezi ca agent de vanzari este un fel de Director General intr-o corporatie?

Nici nu este macar o relatie de tip sef-subaltern intre casier si agent de vanzari, una e una si alta e alta!

" Succesuri "

| Floreenofficial a răspuns:

Bafta,succes!

| ReddY25 a răspuns:

Da,normal

| StoicAnalysis a răspuns:

Oricine poate sa inceapa ca agent de vanzari undeva, chiar si fara experienta. Am fost contactat acum 2 ani de o firma, dupa ce mi-au vazut cv-ul postat pe bestjobs, pentru a ma duce la un interviu de angajare pe post de agent de vanzari. Eu le-am explicat ca nu sunt interesat si chiar daca as fi, nu am experienta in domeniu. Raspunsul lor a fost asa :"Haideti totusi la interviu, sa va convingeti la fata locului. Cine stie, poate o sa va placa". Si in cv-ul meu nu am pus nimic care sa aiba treaba cu vanzarile.

Deci daca chiar vrei sa te angajezi ca agent de vanzari, cauta anunturi pe net. Gasesti la greu.

Întrebări similare