| daana a întrebat:

Ar merita sa fac medicina? De fapt deja m-am inscris, dar vreau sa stiu daca am facut o alegere buna. Oricum daca nu intru la buget, platesc taxa. Stiu ca sunt multi ani de invatat (de fapt toata viata), dar sunt si avantaje. Sper ca se vor reglementa lucrurile in Romania pana termin eu.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca faci o alegere buna.eu trec intr-a 11a si tot la medicina vreau sa dau.am cativa prieteni care sunt acolo si nu li se pare greubig grin
nu conteaza ca o sa intri la taxa, daca te tii de treaba o sa treci la buget si nu o sa ai probleme
stiu ca e mult de invatat, ma refer si la timp, dar asta e...sunt sigur ca nu o sa regreti la sfarsit:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca merita.
Eu trec in clasa a-XI-a si tot la medicina vreau sa dau. Nu conteaza daca intri la taxa, daca iti merge mintea si te tii de treaba treci la buget fara probleme. Este adevarat ca este mult de invatat dar la sfarsit sigur nu o sa iti para rau.
Sper sa imi spui si mie cum e.

Multa bafta la examen!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze ca am raspuns de mai multe ori. dar sunt nou pe site si nu mi-am dat seama ca nu se publica imediatbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca daca iti place medicina ai facut bine ca te-ai inscris...sunt multi ani de facultate sunt 6, si apoi mai e rezidentiatul5-6 ani dar merita toti aniwinking...

| anad a răspuns:

Da, medicina este o profesie frumoasa, utila si de viitor.Este adevarat ca trebuie sa inveti mult, dar in orice profesie trebuie sa studiezi ca sa fii la curent cu noutatile si sa avansezi in cariera. Succes!

| EllyCA a răspuns:

Eu spun s-o faci ca o sa-ti fie de folos mai tarziu

cami
| cami a răspuns:

Bineinteles, ai facut cea mai buna alegere happy! Ma bucur enorm pentru tine, fiindca si eu peste doi ani ( ce mult mi se pare pana atunci!) o sa fac exact ca tine.
Cred ca cele mai mari avantaje sunt cele morale, cand un pacient vine cu lacrimi in ochi, iti strange mana si-ti spune "Va multumesc!" love struck.
Si, cine stie, poate ca intr-o zi ne vom intalni pe culoarele facultatii.
Bucura-te, si fii putin egoista! esti studenta la medicina, e ceva! happy

| mihaibrasov a răspuns:

Ideea ca in Romania va fi mai bine ar trebui sa iti iasa din cap cat mai curand posibil. Romania va ajunge o sihastrie mare, asa cum e astazi Mongolia, din cauza lipsei de oportunitati si a hotiei la nivel inalt.
Merita sa faci medicina doar daca ai o pasiune, o chemare pentru asta. Altfel, nu merita.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai ai facut o alegere foarte buna! doar ca trebuie sa fii serioasa si sa inveti mereu!
spera ca degeaba speri!laughing sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te va duce nicaieri incapatanarea asta.De la asistente medicale ai trecut la medicina? de ce nu incerci sa faci ceva pentru care ai chemare?
Nu inveti toata viata la medicina de fapt nu inveti niciodata daca nici acum, la 18 ani nu reusesti la fara taxa! Si daca te gandesti la avantaje. o sa ai mari surprize.

Răspuns utilizator avertizat