| anonim_4396 a întrebat:

Are rost sa schimbi cariera la 26 sau 30 de ani?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oricand vrei, nu are nimic

| Celcestietot a răspuns:

Daca este mai buna ca actuala din anumite puncte de vedere, are rost.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, o viață ai, nu are rost să te chinui într-un domeniu care nu-ți mai place, nu-ți aduce satisfacții etc. Dacă poți, ai oportunitatea și timpul să înveți o meserie nouă, fă-o.

| wpetterssone a răspuns:

Poți să ți-o schimbi când vrei, dacă poți. Am un coleg care a lucrat ca macanic auto până la 34 de ani, apoi a devenit controlor de trafic aerian.

| viavo a răspuns:

Daca crezi ca ai gasit o solutie sa iti imbunatatesti stilul de viata in ori ce fel nu mai sta pe ganduri.

| Bernardus a răspuns:

Well daca nu mai suporti domeniul in care lucrezi, e perfect OK sa iti schimbi cariera. Mama a facut la 40 de ani facultatea de psihologie si acum lucreaza full-time ca psihoterapeut, de exemplu

| lalaura94 a răspuns (pentru Bernardus):

Sunt curios cum a reusit, am 12 prieteni si prietene care au terminat psihologia si doar 2 dintre ei au gasit de lucru. Restul fie inca sunt prin Master/Doctorat fie vaneaza voluntariat pentru C.V, fie au renuntat si lucreaza intr-un cu totul alt domeniu.

E jale mare in Romania cu psihologia.