| alienkros a întrebat:

Arhitect vs avocat vs procuror? Va rog sa spuneti din punct de vedere salarial, si din punct de vedere al facultatii( e greu) si va rog si ca si meserie dacă e greu... Va rog nu radeti de întrebare sau nu dați Răsp. In batjocura

4 răspunsuri:
| Okami23 a răspuns:

Ca sa castigi bani si sa rabzi 40 ani acelasi lucru in fiecare zi trebuie sa iti placa ce faci. avocat- facultate drept, concurs in barou sau bani pentru a-ti deschide cabinet de avocatura, procuror- facultate drept, concurs Bucuresti pentru un post de procuror(limitate), test psihologic, arhitect-facultatea de arhitectura+masterat, geometrie, mate, daca ai imaginatie si o pui in practica cred ca e una din cele mai frumoase meserii cand pui suflet la construirea unei cladiri. din punct de vedere material cel mai banos este arhitectul. politica se implica in avocatura si procuratura fara sa vrei tu

| andrey663 a răspuns:

Procuror.E la fel de grea ca avocatura dar castigi mult mai multi bani.

| laura81 a răspuns:

Trebuie sa faci ceva ce iti place. Poti alege cea mai banoasa meserie, daca nu o practici cu placere si simt de raspundere (multa munca), nu vei castiga mare lucru.

In momentul in care muncesti cu pasiune, poti face bani multi din orice.

| alienkros explică:

Mai vreau raspunsuri