| lani222 a întrebat:

As dori ca dupa ce termin facultatea sa imi deschid o cafenea. Pentru acest lucru ar trebui sa fac o facultate de marketing sau ceva antreprenoriala? Sau pot sa ma reorientez in legatura cu facultatea si sa fac doar niste cursuri pentru a-mi deschide cafeneaua?

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

Poti face orice domeniu ce are legatura cu afacerile sau economia, e adevarat, nu prea ai nevoie de facultate ca s-a deschis o afacere, dar facultatea iti ofera o perspectiva, cum sa investeti in afacere.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai nevoie de facultate pentru a deschide o cafenea, doar de bani si putin spirit comercial.

| Adry05 a răspuns:

N-ai nevoie de facultate sa deschizi nimic. Poti s-o faci oricum, bani sa investesti sa ai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de bani si cam atat... nici cursuri, nici facultati

| celena a răspuns:

Trebuie facultate sa devii patron!? Nu cred. Trebuie sa ai banu, locu si proiectu (european daca se poate)