| solo123 a întrebat:

As dori sa lucrez din primul an de facultate.
Ce spuneti?
Am auzit pareri care ziceau ca nu ar trebui sa lucrezi in facultate, mai ales in anul 1, pentru ca nu mai ai timp de nimic altceva. Insa, nu sunt o fire care sa iasa des in oras, deci faptul ca nu o sa am timp de iesit in oras nu ma va deranja.
Voi ati lucrat in timpul facultatii? Cate ore pe zi si cum v-a fost?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa te angajezi doar daca ai neaparata nevoie, in rest e pacat sa nu profiti de anii astia. MAi bine tragi tare sa iei bursa de merit si asa ai si timpul tau, te ocupi si de facultate cum trebuie si iei si bani

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de facultatea pe care o faci. Daca esti la o facultate de medicina spre exemplu sigur nu vei avea timp.

nu am lucrat in timpul facultatii, dar as fi avut ceva avantaje daca ma apucam prin anul 3 si 4

| sweetys a răspuns:

Poti sa te angajezi part-time. Acum depinde si ce facultate, fiindca daca esti la ceva ce necesita prezente obligatorii la laboratoare, nu prea ai cum. Depinde mult si de programul tau si cum te intelegi cu angajatorul.
Eu m-am inteles cu el si in functie de zile lucram ori 4 ore ori 8, ca sa imi fac cele 20 de ore pe saptamana.