| cat7162 a întrebat:

Aș dori să mă transfer la un liceu care are ultima notă de intrare mai mare decât media mea de la capacitate. ce fac? renunț complet? se poate da "diferența"? am nevoie de ajutor.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa obții o medie mai mare decât media de întrare la acel liceu! Asta înseamnă că trebuie să înveți bine! Bafta!

| AlexisZLS a răspuns:

Uita te la criteriile de repartizare ale liceului. unele licee fac admiterea doar pe baza mediei de la capacitate, iar la altele si pe baza "diferentelor"
Dar de cand cu "modulele" acestea..nici eu nu mai stiu..ca ma gandeam sa ți spun ca dupa primul semestru de liceu, media de la capacitate nu mai conteaza, ci doar media ta pe primul semestru liceal sa fie mai mare decat a ultimului elev din clasa la care vrei sa te inscrii..si sa aiba locuri disponibile, desigur