| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu ce inseamna numele meu la fel ca si zodia.Numele meu ste Stefania si sunt in zodia Leu

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Symona a răspuns:

Acest nume de fata este folosit in germana, engleza si franceza. Sursa lui este Stephanos, un nume grecesc de barbat ce inseamna "Coroana sau Ghirlanda". Conform scripturii crestine, Stefan a fost primul martir, si influenta sfantului este responsabila pentru popularitatea acestui nume atat in varianta feminina cat si cea masculina, in multe limbi vestice. Biblia il descrie pe Stefan ca pe un facator de bine care a refuzat sa isi ascunda credintele, chiar daca asta l-a costat viata. A fost omorat cu pietre de catre un persecutor al crestinilor, Saul din Tarus. big grinbig grinbig grin

| Nic a răspuns:

Nu inteleg cu ce te-ar ajuta o caracterizare a numelui si a zodiei cand de fapt nu asta conteaza ci personalitatea, caracterul unei persoane.Asta ne face unici

ps. http://www.eva.ro/......-8529.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai gresit cat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SiI ieu sunt leu dupa zodiacul chinezesc esti caine de pamant si vei avea mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Leu inseamna si tzu adica caine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numele meu este stefania si sunt in zodia capricorn

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti o fata sau un baiat proste

| PuяpℓeMusic a răspuns:

STEFANIA [greaca] stephanos = coroana

Zodia Leului
Caracteristici Leu
Planeta care guverneaza zodia Leului: Soarele
Elementul caracteristic pentru zodia Leului: Foc
Calitatea definitorie pentru zodia Leului: Fix

Nativul din zodia Leului este mandru, orgolios, puternic si autoritar. Ii place sa se afle in centrul atentiei. Este sensibil la laude si ii place sa impresioneze prin personalitatea sa.
Energic si dinamic, nativul din zodia Leului emana o adevarata caldura umana si un entuziasm molipsitor. Datorita firii sale deschise si generozitatii, i se trec usor cu vederea unele tendinte vanitoase si de superioritate.
Barbatul Leu

Chiar daca nu este mereu fidel si are o inclinatie spre aventuri, barbatul Leu stie sa iubeasca cu adevarat o singura femeie. Ii place sa faca curte si altor femei, cu scopul de a fi adorat, glorificat.
In dragoste, barbatul Leu este foarte posesiv si extrem de gelos. Nu suporta nici cea mai mica tradare, nici macar sa fie neglijat.

Cum seduci barbatul Leu?
Femeia Leu

Femeia Leu iubeste cu sinceritate si loialitate. Daca intalneste un partener sincer si iubitor, va fi foarte fericita.
Din pacate, datorita vanitatii, femeia Leu are uneori parte de indivizi care incearca sa profite de aceasta slabiciune.

| ilovemusic a răspuns:

Si eu sunt tot leu.

| Lawrence a răspuns:

Adica ce inseamna numele Stefania?