| ClauCatalin a întrebat:

As dori sa stiu cum se numeste profilu, liceul, facultatea sau ce este pentru a ma face pe viitor "cameraman".Mai precis tipu ce sta in spatele camerei de filmat pentru amuzamentul/informarea/educarea telespectatorilor din fata ecranului TV/PC.

As dori pe viitor sa devin unul dintre cameramani si nu stiu ce scoala trebuie sa fac

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa liceu cu diploma de bacalaureat va trebui sa urmezi Universitatea de Arta Teatrala si Cinematografica, departamentul imagine. Gasesti detalii aici: http://unatc.ro/film/imagine-film.php

| ClauCatalin explică (pentru Ioandelasal):

Daca este fara suparare in ce localitate, oras se afla acel liceu?

| ClauCatalin explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos, am fost prea inpat sa vad ca de fapt pot cauta singur pe google, I.L.Caragiale factultate, este in Bucuresti, daca mai sti si altu mai aproape de Baia Mare [in MM, as fi recunoscator, dar mersi de numele profilului"