| ruxandra_8227 a întrebat:

As dori sa stiu, daca ma poate ajuta cineva sa ma angajez la o banca.Am incercat pe "corecte"pana acum dar fara rezultate...

5 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna
eu lucrez la un ifn si m-am angajat de pe ejobs, recunosc ca aveam ceva experienta in domeniu, dar nu am avut pile.in momentul de fata daca te intereseaza se lanseaza unicredit ifn si angajeaza

| casperboyy a răspuns:

Incearca intai un internship. Chiar daca stai neplatita cateva luni daca tragi cu putere o sa reusesti sa te angajezi. Totul depinde de tine. Usor usor incep si in Romania sa se caute oameni compententi. Chit ca se mai angajeaza inca si pe baza de pile cineva mai trebuie sa si munceasca. Neavand pile acel cineva esti tu.

| fryekid a răspuns:

Adica...cauti "pile"?
Ce oferi?

| buburutza a răspuns:

Daca te duce capul te angajezi si`` fara pile``. Eu am o verisoara pe care au angajat-o cei de la Alpha Bank imediat ce a dat interviul.Si fizicul nu o prea ajuta, dar are un cap brici. A terminat sefa de promotie la o facultate de stat.Asa ca nu totul se face numai cu pile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand eram fara job am depus vreo 50 de CV-uri, am fost chemata la 10 interviuri, am fost acceptala la vreo 4 si in final am ales eu un loc unde m-am angajat.
Toate astea in decurs de 3 luni.
Tu cat ai incercat?