| TeckTonik997 a întrebat:

As dori sa urmez o scoala de jandarmi de la Dragasani. Ce parere aveti? Ce optiuni am dupa ce voi absolvi? Cum sunt salariile pentru subofiteri? Exista posibilitati reale de promovare ca ofiter in viitor, dupa 5-6 ani, sa zicem...

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este buna si de viitor. Eu am fost in armata si am vazut multe lucruri in peste 25 de ani de armata. Se poate promova cu putina vointa. Salariul e bun dar nu te chinui sa-l afli. Nimeni nu-ti va spune corect ci mai putin decat au. De altfel, oficial, nu este voie sa se scrie in adeverinte tot salariul.