| Analy a întrebat:

As dori si eu top 10 cele mai bine platite meserii din Romania si top 5 cele mai bine platite meserii din lume.Va rog sa specificati in lei cat se castiga.
Daca se mai poate, as mai dori si top 10 meserii pe care le poti avea fara sa fi terminat studiile (fiind la liceu).
Multumesc!

9 răspunsuri:
| Analy explică:

Daca nu aveti un raspuns, tineti-va gura!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu o sa poata nimeni sa iti faca un astfel de top, dar iti spun ca cele mai banoase meserii din Romania sunt in domeniul bancar si IT.

| AnonimusGate a răspuns:

Esti cam dusa sti informeazate singura i prea mult de lucru sunt mi de meseri si ce a mai platita i sa fi stiuardeza iei cam 2500 de lei in Romania in strainatate 6000 de euro

| suntserios a răspuns (pentru AnonimusGate):

2500 lei ti se pare un salariu mare?

| Psihopatul3020 a răspuns (pentru AnonimusGate):

2500 de lei pe luna nu iti ajungi nici pentru mancare...

| traceurpkvictor a răspuns:

Iti pot zice simplu ca CEA MAI BINE PLATITA MESERIE DIN LUME este din domeniul IT-ului, precum si in Romania.

| robert437 a răspuns:

Meseri bine platite din Romania. top 10

1.Vedeta 15.000 euro

2.Fotbalist(Basketbalist,Handbalist) 8.000 euro

3.Parlamentar

4.Sef de firma intre 4000/100.000 lei

5. Pilot de avion 25.000 euro

6. Avocat 500/100.000 lei

7.Medic de familie(Doctor, Stomatolog ) 2.000 euro

8.Constructor 300/4000 lei

9. Electrician 200/3200 lei

10. Cersetor 1/10 lei happy

Cele mai bine platite meseri din lume.top5

1.Vedeta internationala 1 milion de euro( dolari)

2. Specialist in domeniul it 73.000 euro

3. Bucatar expert (profesionist) 65.000 euro

4. Director de divertisment (google, facebock) 50.000 euro

5.Personal pentru hoteluri si restaurante 40.000 euro

| anonim_4396 a răspuns (pentru robert437):

Sa stii ca am vazut la stiri un cersetor care a primit, caci nu pot spune ca i-a castigat, 3500 lei. : ))

| Vizitator a răspuns:

Uite raspunsul la intrebarea ta, conform ANAF http://media.imopedia.ro/......19968.html