| anonim_4396 a întrebat:

As fi interesata de Facultatea de Psihologie din Bucuresti, adica mai multe detalii despre ce se face acolo si daca merita sa ma duc?

Răspuns Câştigător
| DenisaAbdn a răspuns:

Da, se merita. Psihologia este cel mai vast si mai frumos domeniu, dupa parerea mea. Facultatea dureaza trei ani, dupa care trebuie sa urmezi un master de 2 ani, in care practic te specializezi in ce iti place cel mai mult sa faci. Orarul nu este foarte incarcat si contrar unor opinii, ai multe optiuni de angajare dupa terminarea facultatii. Iar Facultatea de Psihologie din Bucuresti este cea mai buna alegere. Pornind de la biblioteci, laboratoare de psihologie, statistica si psihodiagnostic, profesori buni, oferta de cursuri optionale pe care Facultatea de Psihologie o are cu partenerii lor de la Istorie, Filozofie si Sociologie, si pana la burse, programele cu universitati din Europa si SUA, activitatea sportiva ( poti opta pentru multe discipline : dans sportiv, volei, tenis, sah, baschet, handbal ). Si nu in ultimul rand, Asociatia Studentilor la Psihologie cu multe proiecte in care te poti implica activ. Deci, DA! Cu toata inima! Multa bafta iti doresc!

1 răspuns:
| Floreenofficial a răspuns:

Da merita sa te duci! Sa fii psiholog e o meserie nobila, chiar daca nu e prea banoasa.
Bafta! :*